Dlaczego tyle ludzi wierzy w…

Dlaczego tyle ludzi wierzy w motywacyjne brednie przeplatane religijnymi bzdetami i zwykłymi populizmami? Zapraszam do dyskusji.

Widzę w gorących jakieś motywacyjne głupoty napisane przez @Lotczyk i aż mi słabo z tego jak naiwnie to brzmi i jaki to poklask dostało.

Weźmy na początek jego brednie na temat TV, social mediów, elektroniki i czytaniu książek.

Żyjemy w XXI wieku który daje nam takie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o internet a według tego pana powinniśmy najlepiej wrócić do pisania listów i czytania książek. Jeśli ktoś nie potrafi wykorzystywać internetu, TV czy social mediów i się uzależni od wyżej wymienionych rzeczy to owszem Twoje rady mają znikomy sens ale jeśli ktoś wykorzystuje je do kontaktu ze znajomymi, do prowadzenia dyskusji, oglądania filmów czy do czytania co się w świecie dzieje to dlaczego ma to ograniczać lub z tego rezygnować? I co ma na celu codziennie czytanie książek? Skoro równie dobrze mogę czytać artykuły w sieci… Czytanie owszem przynosi więcej korzyści niż oglądanie czegoś ale nie oznacza to że oglądanie ma tylko same wady. Dodatkowo czytanie może być dużo gorsze od oglądania. Wszystko zależy od tego co się czyta i co ogląda. Rezygnować z jednego na rzecz drugiego jest bez sensu skoro można korzystać z obu.

Weźmy teraz na warsztat głupoty żywieniowe i treningowe stworzone przez tego pana.

Co do odstawienia alkoholu, papierosów i energetyków jestem się w stanie zgodzić że względów medycznych tak sugerowanie by przestać pić kawę jest głupie. Jeśli ktoś rzeczywiście ma przeciwwskazania to proszę bardzo ale dla zwykłego człowieka sugerowanie by przestał pić kawę jest głupie.

Coffee is very rich in a group of compounds called polyphenols, which are another form of defence that plants have against insects. They’re found in all sorts of fruit and vegetables and rich sources of them are often called ‘superfoods’ by the press. Regular coffee drinkers may be getting as much as 1g of these compounds a day simply from coffee – and that’s a lot!

Polyphenols actually decrease blood pressure, reducing the risk of heart attack or stroke, and increase blood supply to the brain, possibly giving some protection against dementia

http://www.bbc.co.uk/programmes/articles/33ZMcgqDsFpvCBvPHlYDcNT/is-coffee-good-or-bad-for-me

CODZIENNE uprawianie JAKIEJŚ aktywności fizycznej jest śmiechu warte, lepiej skupić się na poprawnych i systematycznych ćwiczeniach niż na robieniu czegoś dla samego robienia codziennie.

A następnie sugeruje Ci by jeść więcej owoców przy jednoczesnym nie jedzeniu słodyczy. To że coś jest rośliną i rośnie na drzewie nie znaczy że nie ma cukru w sobie. Może to go zaskoczy ale jedzenie raz na jakiś czas słodyczy i fastfoodow przy jednoczesnej aktywności fizycznej nie spowoduje tego że będziesz się źle czuł. Jedzenie dobrego jedzenia w większości przypadków nawet poprawi Twoje samopoczucie.

A teraz wkraczamy w większy kaliber głupot napisanych przez owego użytkownika.

Nie ulegajcie emocjom, czyli mamy się nie cieszyć na widok osoby której kochamy bo to ulegnie emocjom. Nie, nie warto zatrzymywać w sobie ani dobrych ani złych emocji. Warto o nich rozmawiać z bliskimi, warto się zastanowić nad ich konsekwencjami.

Nie przeklinajcie, no jeśli przeklinacie akatkując kogoś to problem nie jest w przeklinaniu tylko w waszym podejściu. Natomiast przeklinać jak najbardziej możecie, jedyne co was ogranicza to sytuacja w której się znajdujecie. To że powiecie pod nosem kurwa mać albo opowiadając coś użyjecie przekleństwa nie ma żadnego wpływu na to jak się będziecie czuć.

Codziennie medytujcie XD marnuj czas człowieku na coś co przyniesie Ci mniej korzyści niż czytanie książki w tym czasie. Ładuj swoją czakre.

Nie ma to jak wplatanie religijnych bzdet w motywacyjne pieprzenie.

A teraz dwa najlepsze argumenty dla lepszego samopoczucia:

Cisza, ciemność i bezruchu. Może od razu owinąć człowieka pasami do łóżka? To nic że kolory i muzyka mają pozytywny wpływ na człowieka. Masz popadać w depresyjne klimaty bo tak będzie dla Ciebie lepiej xD

Zacznij wierzyć w swoje ukryte możliwości – co to takiego? Bo albo człowiek ma jakieś możliwości i o nich wie i wykorzystuje albo nie ma wcale. Nie ma czegoś takiego jak ukryte możliwości. Chyba ze masz jakąś nadprzyrodzoną moc o której nie wiesz i nie wiesz jak używać. Może Pan od wpisu nam pokaże jak uwierzy że potrafi latać? XD

Wpis ma 550 plusów i rośnie xD oj naiwne wykopki.

#logikaniebieskichpaskow #religia #nauka #neuropa