Jak twierdzą dziennikarze…

Jak twierdzą dziennikarze magazynu Nature – „Nagrody Nobla Ig Nobla są prawdopodobnie najważniejszym punktem naukowego kalendarza”. nagrody Ig Nobla za rok 2018, znalezisko.

Fragmenty i tagi poniżej:

28, doroczna ceremonia wręczenia dorocznej nagrody Nobla Igel Prize odbyła się w czwartek, 13 września 2018 roku (w nocy naszego czasu) w Sanders Theatre na Uniwersytecie Harvarda w Massachusetts. Nagrody, z żalem, że sami nie wpadli na ten pomysł, rozdali laureaci Nagród Alfreda Nobla.

Biologia została wyróżniona nagrodą przyznaną dla Paula Bechera, Sebastiena Lebretona, Eriki Wallin, Erika Hedenstroma, Felipe Borrero-Echeverry, Marie Bengtsson, Volkera Jorgera i Petera Witzgalla. Naukowcy udowodnili, że sommelierzy mogą wiarygodnie zidentyfikować, za pomocą zapachu, obecność pojedynczej muchy w lampce wina.

Jurorzy, przyznający nagrodę nie potraktowali po macoszemu ważnej dziedziny jaką jest dietetyka i sposoby odżywiania człowieka. Tu główną nagrodę odebrał James Cole z Tanzanii za udowodnienie, że spożycie kalorii w diecie kanibalistycznej jest znacznie niższe niż spożycie kalorii w większości innych tradycyjnych diet mięsnych.

W dziedzinie medycyny reprodukcyjnej wyróżniono Johna Barry’ego, Bruce’a Blank’a i Michel’a Boileau za użycie znaczków pocztowych w celu sprawdzenia prawidłowości działania męskich narządów płciowych.

Zdjęcie jest właśnie z tego artykułu, polecam.

#nauka #swiat #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #heheszki #humor #liganauki #mikroreklama