Profesor zaorał wegan….

Profesor zaorał wegan. „Człowiek jest wszystkożercą,a najbardziej lubił padlinę”

Nie wiem co dokładnie ora wegan w tym artykule, ani co jest odkrywczego w tym, że człowiek od tysięcy lat prowadzi tryb wszystkożerny.

Takie terminy nie określają co jest dla nas naturalnym źródłem pokarmu, a z czego dana dieta gatunku składa się w danej chwili. To logiczne, że skoro obecnie jak i w okresie paleolitu jedliśmy mięso to byliśmy „wszystkożerni” i raczej żaden weganin z tym nie dyskutuje.

„Człowiek” to nie była cudowna hermetyczna grupka zamieszkująca jeden konkretny punkt geograficzny na ziemi. Dieta różnych plemion zależała od ich zamieszkania na półkuli. Istniały plemiona, które diete opierały głównie na mięsie lub prawie całkowicie z niego rezygnowały (np. mieszkańcy Okinawy).

Jednym z argumentów przemawiającym za tym, że człowiek paleolityczny nie był wegetarianinem jest fakt, iż nasz organizm dziś nie jest w stanie syntetyzować witaminy B12. A to cecha wszystkich zwierząt mięsożernych.

Dodatkowo kompletny stek bzdur jak ten powyżej.

Z tego co się orientuje to wszystkie inne ssaki naczelne z rzedu człowiekowatych również nie produkują B12, a jakoś nie są zwierzętami mięsożernymi.

#weganizm #wegetarianizm #nauka